27.10.2020

  Informace ke zveřejnění EPO formuláře Oznámení DAC6

  Dne 19. 10. 2020 byl na Daňovém portálu Finanční správy České republiky zveřejněn elektronický formulář "Oznámení povinné osoby o oznamovaném přeshraničním uspořádání" (dále jen "Oznámení DAC6"). Formulář Oznámení DAC6 na daňovém portálu naleznete v části "Elektronická podání pro Finanční správu" v sekci "Elektronické formuláře" pod názvem "Oznámení pro DAC6".


  V souvislosti se současnou situací COVID-19 došlo přijetím Nařízení vlády č. 367/2020 Sb., o mimořádném prodloužení lhůt v rámci mezinárodní spolupráce při správě daní v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2, k prodloužení lhůt pro podání Oznámení DAC6. Bližší informace o prodloužení lhůt naleznete na Internetových stránkách Finanční správy na kartě "Mezinárodní spolupráce" v sekci "Mezinárodní zdaňování - přímé daně" v části DAC6, konkrétně v "Aktuální informace k oznamovací povinnosti dle DAC6" pod stavem ke dni 10. 9. 2020.


  V současné době zpracováváme dokument s častými otázkami  a odpověďmi, který bude zveřejněn v nejbližší době na Internetových stránkách Finanční správy v části DAC6.


  V případě dotazů k DAC6 se můžete obrátit na následující e-mailovou schránku: DAC6@fs.mfcr.cz.


  Generální finanční ředitelství
  Lazarská 7, 117 22 Praha 1 | Technická podpora:
  ePodporaikona: externí web